Ingredienser: Maltodextrin, farvende fødevare (sort gulerodskoncentrat), surhedsregulerende middel (E500)
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1613/386 |
| Fedt | 0 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 95 g |
| Heraf sukkerarter | 3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,04 g |








