Ingredienser: sukker (68 %), invertsukkersirup, vegetabilsk olie (kokos), fortykningsmiddel: E414, vand, stivelse (majs), fortykningsmiddel: E466, koncentrat (saflor), farvestof: E120, E163, surhedsregulerende middel: E330, ÆGGEHVIDEPULVER, stabilisator: E336, naturlig aroma (vanilje).
Kan indeholde spor af: NØDDER
For allergener, se ingredienser med fed skrift.
Opbevares tørt ved 12-20°C.
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1444/345 |
| Fedt | 1,2 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 1,0 g |
| Kulhydrat | 84 g |
| Heraf sukkerarter | 55 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,1 g |

Wilton Tyl, rose swirls, nr. 2110 1M 










