**
Ingredienser: Kartoffelstivelse, olivenolie, farvestoffer: E151, E110, E104, E133, E122, E102, E124
Laktosefri
glutenfri
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi: | 1441,4KJ/340kcal |
| Fedt: | 3,0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | 0,4 g |
| Kulhydrat: | 78,3 g |
| – heraf sukkerarter: | 0,0 g |
| Protein: | 0,0 g |
| Salt: | 0,0 g |









