**
Ingredienser: Æblekoncentrat, solbærkoncentrat, radisekoncentrat, majsstivelse, kartoffelstivelse, rapsolie, risstivelse, farve: E102, E120, E122, E129, E151, E172, syre: E270
E171 fri, glutenfri, lactosefri, mælkeproteinfri, uden tilsat sukker.
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi: | 1.480 kJ/354 kcal |
| Fedt: | 0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | 0 g |
| Kulhydrat: | 87 g |
| – heraf sukkerarter: | 0,6 g |
| Kostfibre: | 0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |
Spiselige blomster
















