**
Ingredienser: majsstivelse, kartoffelstivelse, risstivelse, vegetabilsk olie (raps), vegetabilsk koncentrat (radise, solbær, æble), surhedsregulerende middel (E270), smag, sødemiddel (E950), smagsstoffer, farver (E172), E129* , E122*).
E129 og E122 kan have en negativ effekt på børns koncentrationsevne.
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi: | 1504KJ/354kcal |
| Fedt: | 0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | 0 g |
| Kulhydrat: | 87,2 g |
| – heraf sukkerarter: | 0,0 g |
| Protein: | 0,0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |
Spiselige blomster









