Ingredienser: sukker, fortykningsmiddel E 414 MÆLKEPROTEIN, syrningsmiddel E 330, fugtighedsbevarende middel E 422, emulgator E 322, farvestoffer: E 132, E 172. Kan indeholde spor af æg.
| Næringsværdier pr. 100 g/ml | |
| Ernæringsoplysninger: | 100 g |
| Energi: | 1681 kJ |
| Energi: | 402 kcal |
| Fed: | G |
| Mættede fedtsyrer: | G |
| Kulhydrater: | 98 g |
| Sukker: | 96 g |
| Protein: | 1g |
| Salt: | G |
Beskyt mod varme, opbevar på et tørt sted væk fra lys

Wilton Kageform, fodbold



