**
Ingredienser i vaniljesukker
Sukker, aroma (vanillin, naturlig bourbon vaniljearoma), knust ekstraheret vaniljestang
| Energi: | 1669 KJ/393 kcal |
| Fedt: | 0,2 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | 0 g |
| Kulhydrat: | 97 g |
| – heraf sukkerarter: | 96 g |
| Kostfibre: | 0 g |
| Protein: | 0,1 g |
| Salt: | 0,0 g |

Wilton Tyllesæt, flæser, 4 stk, nr. 100, 86, 102, 125


