**
Ingredienser Rød pynteglasur
Sukker, vand, glukosesirup, farve (carminer, gurkemeje), fortykningsmiddel (arabisk gummi, natriumalginat, xanthangummi), naturlig aroma, koncentrat af (safflor og citron), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), surhedsregulerende middel (citronsyre).
| Energi: | 1437 KJ/338 kcal |
| Fedt: | 0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | 0 g |
| Kulhydrat: | 84 g |
| – heraf sukkerarter: | 82 g |
| Kostfibre: | 0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0,03 g |






