**
Ingredienser Grøn pynteglasur
Sukker, glukosesirup, vand, emulgator (E 471), farve (E 160a, E 101, E 131), konserveringsmiddel (E 202).
| Energi: | 1474KJ/347kcal |
| Fedt: | 0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | 0 g |
| Kulhydrat: | 87 g |
| – heraf sukkerarter: | 87 g |
| Kostfibre: | 0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |






