Ingredienser: Vand, 32% tomatpuré, sukker, eddike, salt, rød paprika, tørret hvidløg, tørret løg, jalapeño, aroma, 0,05% habanero peber, stabilisator (xanthangummi), krydderiblanding (indeholder SENNEP), sort peber, allehånde.
Se ingredienser med STOR skrift for allergener.
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 412/97 |
| Fedt | 0,3 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 22 g |
| Heraf sukkerarter | 17 g |
| Protein | 2,1 g |
| Salt | 2,5 g |






